ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4079524
*
nr 407 9524
Spegel
höjd: 225, (nyprod)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 18:16:49
1
2.500 kr
15/4 11:13:36
2
4.000 kr
16/4 13:55:35
3
2.800 kr
16/4 13:56:08
3
3.100 kr
16/4 20:42:22
1
4.000 kr
17/4 12:52:26
2
Vinnande bud
18/4 15:54:10
4
4.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 407 9524
Spegel
höjd: 225, (nyprod)
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 18:16:49 | 1 | 2.500 kr |
15/4 11:13:36 | 2 | 4.000 kr |
16/4 13:55:35 | 3 | 2.800 kr |
16/4 13:56:08 | 3 | 3.100 kr |
16/4 20:42:22 | 1 | 4.000 kr |
17/4 12:52:26 | 2 | Vinnande bud |
18/4 15:54:10 | 4 | 4.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27